استاندار اصفهان: طرح جامع احیا زاینده‌رود در حال تدوین است
استاندار اصفهان: طرح جامع احیا زاینده‌رود در حال تدوین است
استاندار اصفهان گفت: طرح جامع احیا زاینده‌رود و بهره‌مندی عادلانه حقابه‌داران در حال تدوین است.

به گزارش الماس؛سیدرضا مرتضوی درباره دستاوردهای سفر رئیس جمهور و با اشاره به بازدید رئیس جمهور از بخش‌هایی از رودخانه زاینده‌رود و تالاب گاوخونی و روستای قلعه‌بالا اظهار داشت: امیدواریم با ورود به سامانه های جدید و شرایط جدید ظرفیت استان در حوزه آبرسانی بهبود یابد.

وی درباره حل مشکل آب و خشکی زاینده‌رود در استان با بیان اینکه طرح جامعی آماده شده و مراحل نهایی‌ آن در حال طی شدن است، افزود: طرح جامع احیا زاینده‌رود و بهره‌مندی عادلانه حقابه‌داران در حال تدوین است و تنها چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان  برای پروژه‌های آبرسانی در استان در نظر گرفته شده است.

استاندار اصفهان به تقویت شبکه فاضلاب با سه هزار میلیارد تومان بودجه و بهبود شرایط فاضلاب استان نیز اشاره و بیان کرد: مدیریت مسیر زاینده‌رود شفاف‌تر و مشخص‌تر شود تا مردم بیشتر در جریان قرار بگیرند و رضایت مردم حاصل شود.

وی تصریح کرد: تکمیل طرح‌های نیمه تمام بالای ۵۰ درصد، کمبود آب شرب، جریان دائمی زاینده‌رود ، فرونشست زمین، آلودگی هوا، شرکت‌های دانش بنیان، مسائل و مشکلات پیش‌روی فعالان اقتصادی از جمله مواردی بود که در این سفر مطرح و پیگیری و رایزنی شد.

مرتضوی گفت: مجموع ۲۱۷ مصوبه سفر رئیس جمهور به اصفهان  به حدود  30 دستگاه مربوط می‌شود که از جمله در حوزه زیربنایی ۴۵ مصوبه، در حوزه بهداشت و درمان ۳۳ مصوبه، در حوزه آب و خاک و کشاورزی ۴۲ مصوبه، در حوزه رفاهی ۲۶ مصوبه، در حوزه کار و اشتغال ۸ مصوبه، در حوزه آموزشی، فرهنگی و ورزشی ۵۳ مصوبه و در سایر حوزه‌های ۹ مصوبه داشتیم و به منظور علاج بخشی و سامان‌دهی مشکل آب یک سوم کل اعتبارات اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه در این سفر استانی سعی بر توازن و تناسب در رسیدگی و بررسی مناطق مختلف و ۲۸ شهرستان استان مدنظر بوده است، تصریح کرد: در بخش کشاورزی نزدیک به ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و در بخش راه و شهرسازی ۴ هزار میلیارد تومان، آموزش و پرورش به یک هزار میلیارد تومان و در بخش بهداشت و درمان بالغ بر هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: در سفر ریاست جمهوری تدبیر این بوده که پروژه‌های جدیدی ایجاد و افتتاح نشود و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بالای ۵۰ درصد و پروژه‌های اولویت‌دار رسیدگی و تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/