سرمازدگی ۴۰۰ میلیارد تومان به مزارع و باغات سمیرم خسارت زد
سرمازدگی ۴۰۰ میلیارد تومان به مزارع و باغات سمیرم خسارت زد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بیش از پنج هزار هکتار باغات و شش هزار هکتار زراعت در این منطقه دچار آسیب سرمازدگی شد، برآورد خسارات وارده به سبب سرمازدگی در منطقه سمیرم بیش از ۴٠٠ میلیارد تومان برآورد شد.

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگار الماس اظهار کرد: در روزهای ١۵ و ١۶ اردیبهشت‌ماه با کاهش دما در منطقه سمیرم مواجه شدیم، این کاهش دما در مناطق ونک، وردشت و پادنا باعث ورود خسارت به کشاورزی و باغات منطقه شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد: بیش از پنج هزار هکتار باغات و شش هزار هکتار زراعت در این منطقه دچار آسیب سرمازدگی شد، برآورد خسارات وارده به سبب سرمازدگی در منطقه سمیرم بیش از ۴٠٠ میلیارد تومان برآورد شد.

شیشه‌فروش بیان داشت: در مناطق فریدونشهر و مناطق غرب استان نیز از جمله چادگان، فریدن، خوانسار و فریدون‌شهر سرمازدگی داشتیم که گزارش های آن در حال ارزیابی است.

وی با اشاره به اینکه مقرر شد جهاد کشاورزی یک ارزیابی کلی برای میزان خسارت وارده انجام دهد تا متوجه شوند به چه شکلی می‌توانند برای حمایت اقدام کنند، افزود: بیمه کشاورزی بسیار مهم است و پیشنهاد می‌شود بخش‌های کشاورزی و دامداری همواره نسبت به بیمه کردن محصولات زراعت و دام‌های خود در برابر حوادث غیرمترقبه از جمله خشک‌سالی، کم‌آبی، تگرگ، صاعقه و سرمازدگی، سیل و غیره اقدام کنند.

منصور شیشه‌فروش اذعان کرد: صندوق بیمه کشور و وزارت جهاد کشاورزی می‌بایست تسهیلات و سازوکاری در جهت ترغیب کشاورزان و دام داران برای بیمه در نظر بگیرند

انتهای پیام/ی