شناسایی بیش از ۶۳ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف انسانی با نظارت‌های دامپزشکی
شناسایی بیش از ۶۳ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف انسانی با نظارت‌های دامپزشکی
معاون اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: نمونه‌برداری از موارد مشکوک منجر به خارج شدن ۶۳ هزار و ۹۳۷ کیلوگرم از فراورده‌های خام دامی در این مدت از چرخه مصرف انسانی شده است و۶۲ مورد از واحدها به دادگاه معرفی شدند.

ناصر براتی در گفت‌وگو با خبرنگار الماس اظهار کرد: از ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ تا پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، در طرح تشدید نظارت و بازرسی دامپزشکی به مناسبت ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، ۵۰۰ نفر از مسئولان فنی بهداشتی در مراکز مختلف، مرغداری‌ها، گاوداری‌ها، مراکز بسته‌بندی و مراکز عرضه فعالیت داشتند.

معاون اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان بیان کرد: در این طرح ۱۰۰ نفر از پرسنل دولتی دامپزشکی با ۳۵ اکیپ سیار و ۳۰ اکیپ ثابت، این طرح را اجرایی کرده و روزانه ۶۵ اکیپ بازدید ها را انجام می دادند.

براتی اعلام کرد: در این مدت حجم کار برابر با ۴۱ هزار و ۶۰۰ ساعت کار بود و طبق آن از مراکز عرضه، کشتارگاه‌ها، فروشگاه‌ها، مراکز بسته‌بندی، رستوران‌ها و واحدهای سیار غیرمجاز عرضه فرآورده‌های خام دامی بازدید کردند.

وی با بیان اینکه کل تعداد واحدهایی که مورد بازدید قرار گرفته ۹ هزار و ۶۳۱ واحد بود، گفت: در این دو ماه ۱۵ هزار و ۳۵۱ مورد بازدید انجام شد، مأموران در این بازدیدها به ۱۵۱ مورد مشکوک و از آن نمونه‌برداری کرده و به آزمایشگاه فرستادند.

براتی ادامه داد: نمونه‌برداری از موارد مشکوک منجر به خارج شدن ۶۳ هزار و ۹۳۷ کیلوگرم از فرآورده‌های خام دامی در این مدت از چرخه مصرف انسانی شد و۶۲ مورد از واحدها نیز به دادگاه معرفی شدند.

معاون اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان متذکر شد: ۴۰۰ واحد متخلف در بازدیدهایی که در تشدید نظارت‌های نوروزی و ماه مبارک رمضان انجام شد، پلمب شدند.

ناصر براتی خاطر نشان کرد: در این طرح با ۱۹۳ مورد از عرضه‌کنندگان غیرمجاز سیار فرآورده‌های خام دامی نظیر خودروهای ماهی‌فروش که در سطح شهرها اقدام به عرضه غیرمجاز می‌کردند، برخورد شد.

انتهای پیام/ ز