عدم نیاز به کروکی در تصادفات خسارتی تا سقف ۳۰ میلیون تومان
عدم نیاز به کروکی در تصادفات خسارتی تا سقف ۳۰ میلیون تومان
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از عدم نیاز به کروکی توسط کارشناسان این پلیس در تصادفات خسارتی تا سقف 30 میلیون تومان خبر داد.

به گزارش الماس به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ محمدرضا محمدی بیان داشت: برابر توافق جدیدی که بین پلیس راهور فراجا با شرکت های بیمه صورت گرفته در تصادفات خسارتی تا سقف ۳۰ میلیون تومان نیاز به کروکی توسط کارشناسان پلیس راهور ندارد و در صورت توافق طرفین فرد مقصر می تواند مدارک بیمه خود را به فرد متضرر ارائه و وی با مراجعه به نمایندگی شرکت بیمه مربوطه خسارت خود را دریافت کند.

وی با بیان اینکه استثنائاتی نیز در این خصوص وجود دارد گفت: در تصادفات چندوسیله نقلیه با یکدیگر، تصادفاتی که وسیله نقلیه از ۲ نقطه آسیب دیده باشد، تصادف با وسایل سنگین یا نیمه سنگین و تصادفی که در جهت دنده عقب به وقوع پیوسته باشد حتماً نیاز به کروکی است و بایستی کارشناسان پلیس راهور در صحنه حضور یافته و کروکی صحنه تصادف را جهت ارائه به شرکت بیمه ترسیم کنند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: به استناد تبصره های ۳و۴و۵ ماده ۸ قانون بیمه مصوب سال ۱۳۹۵ همه خسارت وارده به خودروها بر عهده راننده مقصر نیست و ملاک و مبنای محاسبه خسارت، قیمت خودرو خواهد بود بنابراین مالکان خودروهای بالای ۶۰۰ میلیون آگاهی داشته باشند، درصورت وقوع تصادف، می توانند مازاد خسارت وارده به خودرو را از بیمه بدنه جبران کنند.

وی اذعان کرد: باتوجه به فرمول جدید خسارت خودروهای نامتعارف، در صورت تصادف یک خودرو نامتعارف با قیمت زیاد شرکت های بیمه خسارتی در حد یک خودروی متعارف و معمولی را به آنان پرداخت می کنند.

سرهنگ محمدی خاطر نشان کرد: با این حساب اگر فردی مالک خودروی گران‌قیمت یا نامتعارف (بیشتر از ۵۰ درصد دیه در ماه های حرام یا ۶۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲) است بایستی بیش از مالکان خودروهای ارزان قیمت یا متعارف نسبت به خرید بیمه بدنه متناسب با قیمت واقعی خودروی خود اقدام کند.

انتهای پیام/ف