وزش باد با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر در فریدونشهر
وزش باد با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر در فریدونشهر
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در روز سه شنبه سرعت باد در مناطق فریدونشهر و خوانسار به بیش از ٨٠ کیلومتر و در اصفهان به بیش از ۶٠ کیلومتر رسید که منجر به افتادن تعدادی از درختان و پایه های تابلوهای تبلیغاتی شد.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار الماس تصریح کرد: سامانه ناپایدار جوی دو روز در استان مستقر شد و به سبب آن شاهد بارش های رگباری و همرفتی نقطه ای یا ایستگاهی بودیم، بارش ها در جنوب، غرب و مرکز استان بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بااشاره به اینکه بارش های روز سه شنبه در برخی مناطق نظیر قهجاورستان در اصفهان منجر به آب‌گرفتگی شد، ادامه داد: در این روز سرعت باد در مناطق فریدونشهر و خوانسار به بیش از ٨٠ کیلومتر و در اصفهان به بیش از ۶٠ کیلومتر رسید که منجر به افتادن تعدادی از درختان و پایه های تابلوهای تبلیغاتی شد.

وی با اشاره به اینکه خسارت جانی نداشتیم، خاطرنشان کرد: خاصیت بارش های بهاری رگباری و همرفتی بودن آن و همچنین ایستگاهی است بدین صورت که در محدوده ای از شهر بارندگی است ولی در محدوده ای دیگر خبری از بارش نیست، رگباری بودنش نیز به صورتی است که برای مثال با ٢٠ دقیقه بارش آبگرفتگی رخ می دهد.

منصور شیشه فروش توضیح داد: بعدازظهر روز سه شنبه رگبارهای پراکنده در مناطق مختلف و همچنین طوفان گرد و خاک را در مناطق غرب، مرکز و شرق استان داشتیم، ابلاغ شده بود تیم های امدادی آمادگی های لازم را داشته باشند و تدابیر لازم در جهت سرمازدگی را با توجه به پیش بینی وکاهش دما ابلاغ کردیم که کشاورزان انجام دهند.

انتهای پیام/ ج ی

  • نویسنده : فرزانه علی خانی