پایان اجرای فنداسیون بیش از ۸ هزار واحد در طرح نهضت ملی مسکن اصفهان
پایان اجرای فنداسیون بیش از ۸ هزار واحد در طرح نهضت ملی مسکن اصفهان
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با تلاش‌های شبانه روزی مجموعه دست اندرکاران اجرایی طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در حال حاضر فنداسیون بیش از ٨ هزار واحد پایان یافته، اسکلت و سقف افزون بر چهار هزار واحد انجام و 350 واحد نیز در مرحله سفت کاری قرار دارند.

حمیدرضا فلاح در گفت وگو با خبرنگار الماس اظهار کرد: در استان اصفهان بیش از ۴۳۰ هزار نفر اقدام به ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن کردند که پس از پالایش و بررسی‌های لازم افزون بر ۱۴۴ هزار متقاضی، حائز شرایط فعال شناخته شدند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: از مجموع متقاضیان حائز شرایط بیش از ۵۲ هزار متقاضی افتتاح حساب کرده و افزون بر ۲۹ هزار نفر از متقاضیان به پروژه‌ها اختصاص یافتند.

*اراضی مورد نیاز برای ساخت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تامین شده است

وی ضمن بیان این نکته که در سطح استان اصفهان اراضی مورد نیاز برای ساخت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تامین شده است،گفت: تا کنون پروانه ساختمانی بیش از ۲۰ هزار واحد در سطح استان اصفهان اخذ شده است.

فلاح تصریح کرد: با تلاش‌های شبانه روزی مجموعه دست‌اندرکاران اجرایی طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در حال حاضر فنداسیون بیش از هشت هزار واحد پایان یافته، اسکلت و سقف افزون بر چهار هزار واحد انجام و ۳۵۰ واحد نیز در مرحله سفت کاری قرار دارند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: مطابق با ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به منظور تحقق بند چ ماده ۱۰۲ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دولت مکلف است یک قطعه زمین یا واحد مسکونی مطابق با ضوابط و شرایط خاصی به پدر و مادر پس از تولد فرزند سوم و بیشتر (بعد از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰) اعطا کند.

حمید رضا فلاح با اشاره به اینکه در استان اصفهان حدود چهار هزار خانوار دارای سه فرزند و یا بیشتر جهت دریافت زمین یا واحد مسکونی در این طرح ثبت‌نام کردند، افزود: شرایط متقاضیان در دست بررسی و پالایش قرار دارد، همچنین اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان به صورت ویژه در تلاش برای تامین زمین مورد نیاز این طرح است.

وی در مورد ثبت نام مجدد برای افراد جامانده از این طرح گفت: در حال حاضر فرآیند قانونی تامین زمین و اجرای مراحل ساخت برای ثبت‌نام شدگان فعلی در طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در دست اجرا قرار دارد، قطعا پس از تامین زمین مورد نیاز، پیشنهاد ثبت نام مجدد برای شهرهایی که دارای زمین کافی هستند داده خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان با بیان این نکته که برابر مصوبه شورای مسکن کسانی که نتوانستند مبلغ اولیه را به حساب واریز کنند از روند این طرح حذف شدند، تصریح کرد: مطابق با اینکه در آینده وضعیت ثبت نام کنندگان به چه صورت خواهد بود در شورای مسکن در این رابطه تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در رابطه با روند کند پیشرفت طرح نهضت ملی در شهرهای شرقی استان افزود: از آغاز ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن، یکی از دغدغه‌های‌ مردمی شهرهای شرق استان، عدم امکان آپارتمان نشینی بود که به لطف خدا، پیگیری‌های ویژه بعمل آمد و پس از اخذ دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و با تایید شورای مسکن استان این امکان فراهم شد تا بتوان در هر شهر به فراخور فرهنگ، اقلیم و نیاز آن شهر نسبت به ساخت واحدها اقدام شود.

فلاح گفت: براین اساس با توجه به موقعیت جغرافیایی، شرایط اقلیمی و موضوعات فرهنگی و وضعیت تامین زمین این امکان وجود دارد که واحدها در برخی شهرها به صورت ویلایی و انفرادی ساخته شود، در این حالت زمین توسط اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان تامین و به متقاضیان تحویل شده تا اقدام به ساخت کنند و در حال حاضر نیز در حال اجرای فرآیند ساخت است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در پایان بیان کرد: در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت بافت فرسوده در طرح نهضت ملی مسکن، اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان بهره‌برداری از این بستر مناسب را در دستور کار قرار داده است که در این رابطه برنامه ریزی لازم در شهر اصفهان و سایر شهرستان ها برابر برنامه ابلاغی بعمل آمده است.

انتهای پیام/ ز