چرخابی: ذوب آهن و سپاهان باید کمیته فنی تشکیل دهند
چرخابی: ذوب آهن و سپاهان باید کمیته فنی تشکیل دهند
مربی فوتبال گفت: به اعتقاد من دو تیم سپاهان و ذوب آهن باید یک کمیته فنی تشکیل دهند و این کمیته بالا سر مربی ها باشند، این کمیته نباید در کار مربی ها دخالت و فقط باید در کار مربی ها و سرمربی را نظارت کند.

حسین چرخابی در گفت و گو با خبرنگار الماس اظهار کرد: موضوع مهم و خوبی که در رابطه با ذوب آهن وجود دارد این است که این تیم قراردادش را با مهدی تارتار تمدید کرد چرا که حداقل از سمت این سرمربی حرص نخورده و اذیت نشدند.

پیشکسوت فوتبال عنوان کرد: ذوب آهن باید تکلیف خودش را با فوتبال اصفهان و حتی ایران مشخص کند که می خواهد در چه شرایطی باشد، باید مشخص کند می خواهد مانند گذشته مقتدر و قوی ادامه دهد یا خیر.

چرخابی با اشاره به اینکه ذوب آهن از مدعیان بازی های آسیایی بود، بیان کرد: متاسفانه ذوب آهن چندسالی است بازی که در گذشته انجام می داد را کنار گذاشته است، شرایط ذوب آهن در دو سه سال اخیر و قبل از آمدن تارتار به گونه ای بود که همه متظر بودند به لیگ یک برود که با هر شرایطی بود تارتار تیم را به لیگ و امتیاز وسط جدولی رساند.

وی افزود: ذوب آهن با این شرایط و همین بازیکنان فقط در وسط جدول می تواند جا خوش کند و آسیایی نخواهد شد، این تیم اگر می خواهد شرایطش را عوض کند باید خیلی محکم در نقل و انتقالات شرکت کند، نقاط ضعف و قوتش را شناسایی و برطرف کند همچنین این تیم برای هر پست باید چند بازیکن خوب درنظر بگیرد.

حسین چرخابی در رابطه با وضعیت تیم سپاهان اذعان کرد: سپاهان یک تیمی است که همیشه به فکر قهرمانی و آسیایی شدن بوده است و در این راه هزینه نیز می کند، سپاهان در دو فصل گذشته آسیایی شد ولی انتظاری که ما و هواداران از باشگاه سپاهان داشتیم را برآورده نکرد.

پیشکسوت فوتبال تصریح کرد: به نوید کیا خسته نباشید می گویم، وی خسته شده است، به اعتقاد من سپاهان باید یک مربی خارجی در سطح خیلی بالا جایگزین محرم نویدکیا کند ولی اگر قرار است مربی ایرانی استخدام کند، خود محرم را متقاعد کنند چرا که وی از نظر فوتبالی کارش خوب و تماشاگر پسندانه است و تماشاچیان را از نظر بازی فوتبالی راضی نگهداشته بود.

چرخابی با اشاره به اینکه این تیم باید هزینه کرده و با بازیکنان سطح بالا قرارداد ببندد، توضیح داد: مسلما هر مربی روی کار بیاید کادر فنی اش را انتخاب می کند و باید وقت بگذارند بازی های قبلی را مشاهده و نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی کنند.

وی ادامه داد: با این نوع رصد و شناسایی عملکرد بازیکنان، سپاهان باید بازیکنانی که در سطح سپاهان نیستند کنار گذاشته و بازیکنانی که شایستگی لازم را دارند نگه دارد و با جایگزین کردن افرادی که می توانند نقاط ضعف تیم را کمتر کنند، به تیم قوت ببخشد.

حسین چرخابی گفت با اشاره به اینکه این موضوع میسر نمی شود مگر اینکه بازی های قبلی را ببینند، خاطر نشان کرد: به اعتقاد من این دو تیم باید یک کمیته فنی تشکیل دهند و این کمیته بالا سر مربی ها باشند، این کمیته نباید در کار مربی ها دخالت و فقط باید کار مربی ها و سرمربی را نظارت کند.

این پیشکسوت فوتبال متذکر شد: همچنین باشگاه ها یک دپارتمان آنالیز که کارش را خیلی خوب بلد بوده و همچنین به کامپیوتر نیز مسلط باشد باید به کار بگیرند تا ایرادات تیم را صراحتا متوجه شوند، شایان ذکر است این دپارتمان نباید یک نفره باشد و با قرار دادن این دپارتمان کمک خیلی زیادی به تیم می شود.

انتهای پیام/