چرخابی: سپاهان هم شایسته قهرمانی بود
چرخابی: سپاهان هم شایسته قهرمانی بود
مربی فوتبال گفت: سپاهان در فصل پیش در ضربات ایستگاهی ضعیف عمل می‌کرد امسال نیز ضعیف بود، فصل گذشته فاصله بین خطوط این تیم زیاد بود که این مشکل در این فصل مجدداً دیده شد، سپاهان در این فصل مانند فصل گذشته در حمله خوب ظاهر شد و درنتیجه می‌توان گفت انصافاً سپاهان هم شایسته قهرمانی بود.

حسین چرخابی در گفت‌وگو با خبرنگار الماس اظهار کرد: لیگی که پشت سر گذاشتیم زیبا و پربار بود، من برخلاف کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال که در جایی گفته بود از لیگ ایران بازیکن بیرون نمی‌آید اعتقاد دارم لیگ امسال جذاب بود و تیم‌ها خوب بازی کردند به صورتی که بازیکنان زیادی می‌توان از این لیگ برای تیم ملی انتخاب کرد.

مربی فوتبال عنوان کرد: دلایل خوب بودن لیگ این بود که تیم‌ها هیچ‌گاه بازی بدون هدف انجام ندادند، مشخص بود تیم‌ها حریف‌هایشان را آنالیز می‌کردند و در طول هفته تمریناتشان را مطابق برنامه‌هایی که برایشان تدارک دیده بودند، اجرا می‌کردند و این کاملاً از نحوه بازی‌ها مشخص بود.

*هر سه تیم بالای جدول انصافاً مستحق قهرمانی بودند

چرخابی با اشاره به نقاط قوت تیم‌ها در این لیگ بیان داشت: مشخص بود اکثر مربی‌های ما با فوتبال روز کاملاً آشنا بودند، اعتقاد دارم نه سپاهان و نه استقلال نباید گله‌ای از بابت قهرمانی داشته باشند، هر سه تیم بالای جدول انصافاً مستحق قهرمانی بودند و اختلاف امتیازاتشان بسیار کم بود.

وی افزود: یادمان باشد رقابت‌های سنگینی بین تیم‌های بالای جدول بود و صدر جدول چندین بار تغییر کرد، باید بگویم استقلال در بازی آخرش با نتیجه ٧ بر یک تیم شایسته تراکتور را مغلوب کرد و نشان داد که می‌تواند قهرمان باشد، در پایین جدول نیز تیمی مانند نفت مسجدسلیمان یک نتیجه شگفت‌انگیز در مقابل ملوان به دست آورد که نشان دهنده این بود که تیم‌های پایین جدول نیز شایسته قهرمانی بودند و علاوه بر آن، تا روزهای پایانی لیگ نیز تکلیف صعودکننده ها مشخص نبود و این‌ها از جمله دلایلی است که لیگ را زیبا کرد.

*سپاهان در شروع لیگ برتر خوب نبود 

حسین چرخابی اذعان کرد: سپاهان در شروع لیگ برتر خوب نبود و دیدیم که پرسپولیس با اختلاف زیادی جلو افتاد ولی با لغزش‌هایی که پرسپولیس به خصوص بعد از جام جهانی داشت، سپاهان جبران کرده و جلو افتاد.

مربی فوتبال تصریح کرد: سپاهان در یکی دو بازی که در بازی‌های پایان لیگ داشت مخصوصاً در بازی با ملوان، قهرمانی را دو دستی به پرسپولیس تقدیم کرد اگر سپاهان قهرمان می‌شد، همین حرف را می‌توانستیم برای پرسپولیس بزنیم.

چرخابی اشاره کرد: سپاهان از دو تیم رقیب خود از ١٢ امتیازی که می‌توانست کسب کند، ١٠ امتیاز کسب کرد همچنین ۶٠ بعلاوه ۵ امتیاز کسب کرد و به‌درستی که سپاهان شایسته قهرمانی بود، اگر تیمی بخواهد اشتباهاتش را فدای نتیجه‌گیری کند، تیم ممکن است در کوتاه‌مدت موفق شود اما در دراز مدت موفق نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: سپاهان امسال اشتباهاتی داشت این تیم در لیگ برتر ۱۷ گل و در جام حذفی ۴ گل دریافت کرد، که جمعاً ۲۱ گل می‌شود، ۱۰ گل از این ۲۱ گل یعنی تقریباً کمتر از ۵٠ درصد از این ۲۱ گلی که خورد از روی شروع مجددها بوده است.

حسین چرخابی متذکر شد: جالب اینجاست سپاهان در فصل گذشته نیز این اشتباه را داشت همان‌طور که دیدیم در مقابل ملوان از روی یک ضربه ایستگاهی و با ضربه سوم دروازه سپاهان گشوده شد و گلی که سپاهان هفته بعد در مقابل مس کرمان خورد از روی ضربه ایستگاهی و روی ضربه دوم بود که دروازه سپاهان باز شد، این‌ها نشان دهنده آن است که سپاهان بایستی روی دفاع کردن از این گونه ضربات بیشتر تمرکز کند.

حسین چرخابی اضافه کرد: سپاهان در فصل گذشته با سرمربیگری محرم نویدکیا مانند این فصل فوتبال خوبی ارائه کرد، ولی بسیاری از مشکلات این تیم در گل خوردن که در فصل گذشته وجود داشت در این فصل نیز دیده می شد.

وی ادامه داد: سپاهان در فصل پیش در ضربات ایستگاهی ضعیف عمل می‌کرد امسال نیز ضعیف بود، فصل گذشته فاصله بین خطوط این تیم زیاد بود که این مشکل در این فصل مجدداً دیده شد، سپاهان در این فصل مانند فصل گذشته در حمله خوب ظاهر شد و درنتیجه می‌توان گفت انصافاً سپاهان هم شایسته قهرمانی بود.

حسین چرخابی متذکر شد: راز موفقیت پرسپولیس در رعایت حفظ فاصله بین خطوط است، هنگامی‌که بازیکنان پرسپولیس روی دروازه حریف خیمه می‌زدند حفظ فاصله هافبک‌ها و فورواردها و از طرف دیگر دفاع‌ها با هافبک‌ها بسیار کم بود و این باعث می شد که وقتی پرسپولیس توپ را در یک‌سوم دفاعی حریف لو می‌داد بلافاصله بتواند توپ را از حریف گرفته و دست به حمله سریع بزند.

مربی فوتبال اعلام کرد: در تیم‌هایی مثل سپاهان و استقلال کمتر رعایت فاصله بین خطوط را دیدیم، این موضوع برجسته در سپاهان وجود نداشت بنابراین بین خطوط فاصله می‌افتاد و حریف می‌توانست به راحتی از فضایی که بین فاصله خطوط می‌افتاد استفاده کند.

*تیم‌ها بازیکنان خارجی تاثیر گذار را به خدمت بگیرند

چرخابی در خصوص جذب بازیکنان خارجی در باشگاه‌ها گفت: باتوجه به اینکه فدراسیون فوتبال تصمیم به افزایش بازیکنان خارجی برای تیم‌ها گرفته است باشگاه‌ها سعی کنند از بازیکنان خارجی استفاده کنند که انصافاً برای آن‌ها به شدت تأثیرگذار باشند اگر قرار است بازیکنی هرچند کم یا زیاد دلار بگیرد و روی نیمکت یا سکو باشد، بازیکنان ایرانی نیز به می‌توانند این کار را به ریال و نه دلار به‌خوبی انجام دهند.

*زیان‌های به خدمت گرفتن بازیکنان خارجی که تاثیر گذار نیستند

وی افزود: گرفتن بازیکن خارجی که تأثیرگذار نباشد چند ضرر دارد اول پرداخت دستمزد با دلار و دوم به تعداد بازیکنی که از خارج کشور به داخل آورده می‌شود به همان تعداد بازیکن داخلی خط خواهد خورد چون تعداد بازیکنان ارسالی به فدراسیون ثابت است و همچنین چون باشگاه یا سرمربی اصرار بر آوردن این بازیکنان می کنند حال چه خوب باشند چه بد، برخی مواقع سرمربی اجباراً آن‌ها را داخل ترکیب می‌کند تا بگویند این بازیکن کارا بوده است و این در حالی است که بازیکن شایسته‌ای روی نیمکت نشسته است، بنابراین به‌طورکلی باشگاه‌ها سعی کنند بازیکن خارجی بسیار تأثیرگذار را انتخاب کنند هرچند تعداد آن‌ها کمتر از استانداردی که فدراسیون مشخص کرده است باشد.

انتهای پیام/ی