چرخابی: نیمه دوم سپاهان واقعی و همیشگی به میدان آمد
چرخابی: نیمه دوم سپاهان واقعی و همیشگی به میدان آمد
مربی فوتبال گفت: در پایان این هفته استقلال ضرر کرد و سپاهان با بردی که داشت، استرس را تا حدودی در زمین پرسپولیس وارد کرد چرا که پرسپولیس می‌دانست سپاهان با این برد صدرنشین شده و بنابراین اگر بازی را نبرد، از قافله عقب می‌ماند.

حسین چرخابی در گفت و گو با خبرنگار الماس در مورد بازی سپاهان و نفت مسجدسلیمان با اشاره به اینکه حساسیت بازی‌ها دامن‌گیر تمام تیم‌های بالای جدول تا پایین جدولی شده است، اظهار کرد: سپاهان با تیمی بازی داشت که برد در این بازی جزء آخرین امیدهای این تیم بشمار می‌رفت چراکه بردن نفت مسجدسلیمان در سه بازی آخر برایش حیاتی بود.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه کسب این سه امتیاز برای سپاهان نیز لازم بود، عنوان کرد: حساسیت‌هایی که به وجود آمد به‌واسطه برنامه‌های بدی بود از طرف سازمان لیگ برتر فوتبال ایران به وقوع پیوست، ما در هیچ جای دنیا چنین برنامه‌هایی را نمی‌توانیم ببینیم.

چرخابی با توجه به اینکه این حساسیت‌ها مانند خوره به جان برخی تیم‌ها افتاده بود، بیان داشت: در پایان این هفته استقلال ضرر کرد و سپاهان با بردی که داشت، استرس را تا حدودی در زمین پرسپولیس وارد کرد چرا که پرسپولیس می‌دانست سپاهان با این برد صدرنشین شده و بنابراین اگر بازی را نبرد، از قافله عقب می‌ماند.

وی افزود: سپاهان با توجه به حساسیت‌های ذکر شده‌ای که بر تیمش وارد شده بود، در نیمه اول بازی خوبی ارائه نکرد به‌گونه‌ای که نفت مسجدسلیمان در این نیمه شانس گل‌های بیشتری نسبت به سپاهان داشت و حتی می‌توانست به گل برسد.

حسین چرخابی اذعان کرد: یادمان باشد که نبود مغانلو در این بازی اثر منفی خیلی زیادی روی تیم گذاشته بود، این مسئله مهم است که بازیکن حرفه‌ای مانند مغانلو باید بداند هنگامی‌که با یک اخطار می‌تواند یک بازی را از دست دهد، در بازی‌ها بیشتر مراقب باشد و به هیچ وجه چنین رفتارهایی انجام دهد.

مربی فوتبال توضیح داد: نفت مسجدسلیمان در نیمه اول بازی باانگیزه ای اجرا کرد، تقریباً می‌توان گفت نفت مسجدسلیمان در نیمه اول توانست تیم برتر زمین باشد موقعیت‌هایی نیز به دست آورد ولی پیام نیازمند خیلی خوب عمل کرده و نگذاشت دروازه سپاهان باز شود.

چرخابی اشاره کرد: در نیمه دوم بازی همه‌چیز برعکس شد، سپاهان واقعی و همیشگی به میدان آمد و مشخص بود مورایس در رختکن از نظر روحی و روانی بازیکنان را آماده کرده بود، با اینکه سپاهان در این نیمه دو گل زد ولی گل‌های بیشتری نیز می‌توانست به نفت بزند.

وی با اشاره به اینکه نفت مسجدسلیمان فقط یک موقعیت خطرناک در نیمه دوم به دست آورد، خاطرنشان کرد: رضائیان نقش خوبی در به ثمر رساندن گل سپاهان داشت، این بازیکن بهترین دفاع راست حتی باوجود لژیونرها و جز پنج بازیکن اول ایران است.

حسین چرخابی در خصوص گل‌هایی که سپاهان به نفت مسجدسلیمان زد، تصریح کرد: رضائیان توپ‌ها را خیلی خوب ارسال می‌کند، نیلسون جونیور تنها بازیکن خیلی تأثیر گذار در بین بازیکنان خارجی سپاهان در این فصل است که با ضربه سر گل اول را به ثمر رساند، احمد زاده نیز گل دوم را با جاگیری خوبی که داشت به ثمر رساند.

مربی فوتبال در رابطه با نوع بازی سپاهان و تمرکز بازی‌ها در سمت راست این تیم گفت: به نظر من سپاهان می‌بایست برنامه‌ریزی بازی‌ها را به‌گونه‌ای انجام دهد که از سمت چپ زمینش نیز مانند فصل گذشته و اوایل این فصل بیشتر استفاده کند، اکنون تمام بار سپاهان در قسمت راست زمین و روی دوش رامین رضائیان است.

چرخابی اشاره کرد: پیشنهاد می‌کنم به خصوص هافبک‌های وسط و خط دفاع، روی تقسیم توپ‌ها حتماً منطقه چپ را نیز درنظر بگیرند این هنگامی میسر می‌شود که زکی پور در حمله‌ها  بیشتر خود را نشان دهد و به خصوص بازی‌هایی که تیم‌های حریف منطقه راست سپاهان را می‌بندند، کشاندن توپ به سمت چپ زمین می‌تواند کارگشا باشد.

انتهای پیام/ی