آغاز طرح «بفرمائید پاکرو» ویژه شهروندان اصفهانی
آغاز طرح «بفرمائید پاکرو» ویژه شهروندان اصفهانی
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای طرح «بفرمائید پاکرو» گفت: براساس توافق صورت گرفته، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تضمین شرایط وام کم‌بهره تا سقف یک میلیارد ریال و بدون نیاز به سپرده‌گذاری، تأمین مالی خرید وسایل نقلیه پاک ویژه شهروندان اصفهان را بر عهده گرفته است.

به گزارش الماس به نقل از روابط عمومی شهرداری اصفهان، حسین حق‌شناس روز هفدهم مردادماه در جلسه امضای تفاهم‌نامه بین شهرداری اصفهان و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اظهار کرد: در تداوم رسالت توسعه حمل‌ونقل پاک از سوی شهرداری و با توجه به شرایط ویژه اقتصادی که توان خانوارها برای خرید وسایل نقلیه پاک را محدود کرده است، شهرداری اصفهان رایزنی‌هایی را برای تسهیل خرید این نوع وسایل نقلیه با جلب مشارکت نهادهای تأمین مالی و همچنین تولید کنندگان و فروشندگان وسایل نقلیه پاک آغاز کرد.

وی تصریح کرد: در نهایت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تضمین شرایط وام کم‌بهره تا سقف یک میلیارد ریال و بدون نیاز به سپرده‌گذاری، تأمین مالی این طرح را برعهده گرفت، همچنین همزمان مذاکراتی نیز با تولیدکنندگان موتور برقی، اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت به انجام رسید که در نتیجه، تعدادی از آن‌ها با قبول شرایط بانک قرض‌الحسنه مهر، به عنوان تأمین کنندگان موتور برقی، دوچرخه معمولی و برقی، و اسکوتر (مجموعه پاکرو) به این طرح پیوستند تا طرح «بفرمائید پاکرو» برای شهروندان اصفهان محقق شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه اکنون شهروندان می‌توانند با مراجعه به هریک از شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران جهت افتتاح حساب و اطلاع از شرایط دریافت وام اقدام کنند، افزود: شهروندان می‌توانند با مشاهده لیست فروشگاه‌های مشارکت‌کننده در طرح که در شعب این بانک اطلاع‌رسانی شده است، به واحد صنفی مورد نظر خود مراجعه و نوع محصول پاکرو (موتور برقی، دوچرخه برقی، دوچرخه و اسکوتر) مورد نظر را انتخاب کنند.

او درباره فرآیند دریافت وام گفت: سایر مراحل از جمله دریافت پیش فاکتور و مراجعه به بانک برای دریافت کالا کارت در بانک یا واحد صنفی مربوطه، به متقاضی اطلاع‌رسانی می‌شود.

حق‌شناس ادامه داد: پس از خرید، بنا به نوع قرارداد، وجه پاکرو در قالب اقساط شش ماهه، ۱۲ ماهه یا ۲۴ ماهه به بانک بازپرداخت می‌شود و بانک نیز در فواصل زمانی مشخص با فروشنده پاکرو تسویه حساب می‌کند.

به گفته او، در حال حاضر ۱۲ واحد صنفی آماده فروش پاکرو در قالب این طرح هستند که احتمال می‌رود با توجه به میزان استقبال شهروندان به تعداد آن‌ها اضافه شود.

او با بیان اینکه طبق ادعای مسئولان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران امکان تسری این طرح به سایر شهرهای استان نیز وجود دارد که مستلزم همت شهرداری‌های مربوطه و مشارکت واحدهای صنفی فروشنده پاکرو در آن شهرها است، گفت: ادارات و سازمان‌های دولتی و عمومی کلانشهر اصفهان، می‌توانند با اطلاع‌رسانی به کارکنان خود و ارائه تسهیلاتی به آن‌ها، شرایطی را فراهم آورند تا کارکنان بتوانند به‌جای خودروی شخصی تک سرنشین از وسایل نقلیه پاک برای رفت و آمد به محل کار استفاده کنند.

انتهای پیام/ی