آمار ۹۹ درصدی ثبت نام کارت ملی هوشمند در استان اصفهان
آمار ۹۹ درصدی ثبت نام کارت ملی هوشمند در استان اصفهان
مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان گفت: آمار ثبت نام کارت هوشمند ملی در استان اصفهان به بالای ۹۹ درصد جمعیت استان رسیده است.

مجتبی یکتامنش در گفت وگو با خبرنگار الماس اظهار کرد: آمار ثبت نام کارت هوشمند ملی در استان اصفهان به بالای ۹۹ درصد جمعیت استان رسیده است.
مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان افزود: درحال حاضر محدودیت هایی در چاپ کارت هوشمند ملی وجود دارد ولی با همت جوانان و متخصصان ایرانی این محدودیت ها در حال برطرف شدن است و در آینده ای نزدیک چاپ این کارت ها در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه کارت ها کاملا ایرانی هستند، تصریح کرد: قبل از تحریم های یک طرفه و ظالمانه اقتصادی کارت هوشمند ملی دو تا سه هفته تحویل ارباب رجوع می شد ولی در حال حاضر هم با بر طرف کردن موانع تولید این روند به روز می شود.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه ثبت احوال بعد از صدورکارت هوشمند ملی در چند مرحله پیامک به شهروندان ارسال می کند، گفت: در حال حاضر کارت همشهریانی که جهت دریافت کارت هوشمند ملی به هر دلیلی نتوانسته اند به ادارت ثبت احوال مراجعه کنند در ثبت احوال نگهداری می شود چرا که همه افراد برای انواع کارهای مختلف اداری و …. به کارت هوشمند ملی نیاز دارند، همچنین نزدیک به ۱۹۵ هزار کارت آماده تحویل در دفاتر و ادارات ثبت احوال استان موجود است که صاحبان این کارت ها برای دریافت آن مراجعه نکرده اند.

یکتامنش در ادامه متذکر شد: تنها کارت افرادی در ثبت احوال مانده که یا صاحب کارت در خارج از کشور حضور دارد و یا اشخاصی بنابر مشکل خیلی خاص برای دریافت کارت خود اقدام نکردند.
وی با اشاره به اینکه کارت هوشمند را نمی توان از طریق پست برای افراد ارسال کرد، بیان داشت: هنگام تحویل کارت صاحب کارت شخصاً باید با اثر انگشت کارت هوشمند ملی خود را تحویل بگیرد و در واقع اثر انگشتی که هنگام ثبت نام کارت هوشمند اخذ شده باز کننده قفلی است که روی کارت قرار دارد تا بتوانند در آینده با فراهم شدن زیرساخت های لازم از اطلاعات موجود در کارت استفاده کند.

انتهای پیام/ ج ز