آگهی فروش قناری در دیوار کلاهبرداری بود
آگهی فروش قناری در دیوار کلاهبرداری بود
رئيس پليس فتا استان از دستگيري فردي که با انتشار آگهي فروش قناري در سايت ديوار اقدام به کلاهبرداري از يک شهروند کرده بود خبر داد.

به گزارش الماس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: در پی شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری از او در سایت دیوار موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شاکی در سایت دیوار با آگهی فروش یک پرنده قناری مواجه و به همین منظور مبلغ ۱۴ میلیون تومان را برای فروشنده واریز کرده‌ اما پس از آن فروشنده دیگر پاسخگوی تماس هایش نبود.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان عنوان کرد: پس از اظهارات شاکی موضوع با هماهنگی مرجع قضائی توسط کارشناسان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا استان اصفهان پیگیری و سرانجام با اقدامات فنی و تخصصی فرد کلاهبردار دستگیر و به این پلیس منتقل شد.
مرتضوی اظهار داشت: متهم که در ابتدا منکر هر گونه جرمی بود پس از مشاهده مدارک و مسنتندات پلیس به جرم خود اقرار کرد.
این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: عموم مردم در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه حضوری به پلیس فتا از راهنمایی مستقیم کارشناسان استفاده کنند و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir و ثبت درخواست در قسمت درخواست‌های مردمی و یا با شماره‌گیری  ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری به جهت استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی خود اقدام کنند.

انتهای پیام/ف