ایجاد ۴۱۶ طرح صنایع دستی برای مددجویان هنرمند اصفهانی
ایجاد ۴۱۶ طرح صنایع دستی برای مددجویان هنرمند اصفهانی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: برای مددجویان هنرمند تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان در سال گذشته، ۴۱۶ طرح صنایع دستی ایجاد و راه اندازی شد.

به گزارش الماس به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، احمد رضایی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با گرامیداشت هفته صنایع دستی، به اجرا و راه اندازی ۱۷ هزار و ۷۶۹ طرح اشتغال برای مددجویان در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: از این تعداد، ۴۱۶ طرح در زمینه صنایع دستی توسط مددجویان هنرمند اجرا شده است.

احمد رضایی بر ضرورت حمایت از بازار فروش تولیدات مددجویان تاکید کرد و ادامه داد: برای حمایت از تولیدات صنایع دستی مددجویان و دسترسی به بازارهای مناسب برای فروش محصولات علاوه بر بسترسازی حضور مجریان طرح ها در نمایشگاه های ملی، استانی و محلی، استفاده از سکوهای مجازی از جمله دیجی کالا، باسلام، آچاره و… نیز در اولویت برنامه های پایدارسازی اشتغال قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز توجه به طرح های صنایع دستی برنامه ریزی شده افزود: کارشناسان حوزه اشتغال در اداره کل کمیته امداد استان با هدف بهبود بسترهای معرفی و عرضه محصولات، درخصوص برندسازی و ثبت علامت تجاری به مجریان طرح های اشتغال، مشاوره و راهنمایی های لازم را ارائه می کنند و در این مسیر تاکنون ۱۵ طرح برندسازی شده که از این تعداد دو طرح از تولیدات صنایع دستی مددجویان با علامت تجاری ثبت شده در حال فعالیت است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان همچنین با اشاره به نقش آموزش برای تولید کسب و کار مددجویان گفت: برای پایدارسازی مشاغل مددجویان معتقدیم باید در سه سطح آموزش، ترویج و بازاریابی در زمینه تولید و فروش صنایع دستی بیش از پیش بپردازیم.

انتهای پیام/ف