بررسی عملکرد طلایی‌پوشان در لیگ بیست‌وسوم
بررسی عملکرد طلایی‌پوشان در لیگ بیست‌وسوم
مربی فوتبال در مورد عملکرد تیم سپاهان با مربیگری ژوزه مورایس در بیست و سومین لیگ برتر توضیحاتی داد.

حسن شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار الماس در مورد عملکرد تیم سپاهان در لیگ برتر اظهار کرد: در فصل دوم بازی های لیگ بیست و سوم و پس از اینکه تیم مورایس در لیگ دوم شد، مدیریت باشگاه سعی کرد بازیکنان و امکانات بیشتری در اختیار مورایس و کادر خارجی این مربی قرار دهد.

مربی فوتبال عنوان کرد: خواسته مورایس این بود که سپاهان بازی های بیشتری در خارج از کشور در اردوهای تدارکاتی انجام داده و بازیکنان خارجی مدنظرش را جذب کند، با جذب این بازیکنان و با تبلیغاتی که شد این تفکر را تداعی کردند که سپاهان قهرمان لیگ های برتر، حذفی و آسیا خواهد بود.

شفیعی با اشاره به اینکه سپاهان در لیگ حذفی هنوز فرصت دارد، بیان کرد: جذب بازیکن و امکانات عالی سپاهان در شروع بازی و در پنج هفته اول به گونه ای بود که سپاهان بازی ها را برده و نظریه اکثر کارشناسان نیز این بود که سپاهان قهرمان خواهد شد اما از هفته ششم تیم متزلزل شد.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد من این است تا هفته پنجم، ثبات در سپاهان بیشتر بود، افزود: به نظر می رسد بازیکنان تفکرات مورایس را متوجه نشده و نتوانستند یک‌نواخت بازی کردن و نوع بازی مورایس با سیستم چهارسه‌سه را متوجه شوند، متأسفانه مورایس نتوانست بعد از هفته پنجم تیم خود را برگرداند و بدین صورت در بازی ششم مقابل گل گهر و سپس چندین بازی دنبال هم باخت.

حسن شفیعی اذعان کرد: نیم فصل مجددا شروع شد و حدود ٧ نفر از بازیکنانی که خود مورایس آورده و هزینه قابل ملاحظه ای بابت این بازیکنان داده شده بود، جدا شدند و بدین صورت به سپاهان خسارت زد، مورایس به خصوص در خط دفاع میانی، نقص هایش را با آوردن بازیکنان جدید برطرف نکرده و بلکه دو مهاجم اضافه کرد که در نیم فصل از آن‌ها استفاده نشد.

این مربی فوتبال توضیح داد: در خصوص امتیازهایی که سپاهان از دست داد، کادر نیز مقصر است سپاهان به تیم های پایین جدولی و تیم هایی که در دقیقه آخر به لیگ دسته یک سقوط نکردند باخت داد، اختلاف امتیازهای سپاهان با استقلال و پرسپولیس نشان می دهد بجز عوامل بیرونی مانند نگرفتن پنالتی برای سپاهان، عوامل درونی مانند امتیاز دادن به تیم های پایین جدول و اوت شده از جمله عوامل نقص های داخلی تیم است.

شفیعی تصریح کرد: مورد دیگر اینکه به قول اصفهانی ها بازیکنان از سر شکم سیری بازی می کردند، تاکتیک های غلط مورایس و برنگشتن به فاز دفاعی دو عاملی است که بیشترین اشتباه سپاهان را دربر داشت.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که با مورایس صحبت می شود در انتهای صحبت هایش می گوید این تیم حدود ده سال است به قهرمانی نمی رسد، در جواب این صحبت مورایس باید گفت درست است سپاهان قهرمان نشد اما پایین جدول نیز نبود محرم نویدکیا که هیچ تجربه ای در مربی گری نداشت یک دومی و سومی به سپاهان داد و امتیاز سپاهان در زمان مربیگری محرم و مورایس تنها یک امتیاز است.

حسن شفیعی اعلام کرد: مورایس اگر بتواند در جام حذفی موفق شود می تواند برتری خود را نسبت به محرم نشان دهد، وگرنه با این میزان بودجه ای که در اختیار مورایس قرار دارد در اختیار محرم نبود، بهانه ای پذیرفته نیست و امید داریم با آمدن آذربایجانی برای سال جدید، سپاهان یک گروه فنی برای انتخاب بازیکن تشکیل دهد.

مربی فوتبال گفت: اعتقاد دارم مدتی است ذهن مورایس از انجام مربیگری و مدیریت تیم سپاهان، فاصله گرفته و تمام انرژی خود را برای مربی گری تیم سپاهان نمی گذارد، اگر قرار است مورایس سال دیگر نیز در سپاهان باقی بماند باید تفکراتش را عوض کند.

شفیعی در پایان یادآور شد: مورایس آخر لیگ و به خصوص جام حذفی شروع کرد اقتصادی فوتبال کند، سپاهان در پاس های یک سوم حمله ضعف دارد، در این حیطه از زمین، فوتبالی انجام نمیشد، این مربی دو کانال ایجاد کرده و دیگر بازیکنان خلاقیتی از خود نشان ندادند تمرینات بازیکنان در دو فاز حمله و دفاع باید همسو باشد.

انتهای پیام/ج ی