تامین مسکن؛ مایه آرامش زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان
تامین مسکن؛ مایه آرامش زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان
تامین مسکن و ایجاد آرامش برای بیش از ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان، نیازمند مساعدت خیران است.

به گزارش الماس به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، سید مصطفی انوری مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲۲ هزار و ۹۴۷ خانوار تحت پوشش این نهاد هستند که سرپرستی ۶۹ هزار و ۶۸۳ خانوار بر عهده زنان می باشد.

مصطفی انوری با اشاره به جمعیت ۵۶ درصدی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت، ادامه داد: از این تعداد ۱۵ هزار و ۱۰۲ خانوار در منازل استیجاری سکونت دارند و با دغدغه تامین مسکن، زندگی سختی را می گذرانند.

وی با اشاره به دستورالعمل های پذیرش گروه هایی که شرایط استحقاق خدمات مسکن را دارند، افزود: خانوارهای معیشت بگیر با بعدخانوار ۲ نفر به بالا و مددجویانی که بیش از یکسال سابقه حمایتی داشته باشند مشمول خدمات مسکن در احداث و خرید خواهند شد.

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان اصفهان، زنان سرپرست خانوار تحت حمایت را به لحاظ جغرافیای محل سکونت به دو دسته تقسیم کرد و گفت: تعداد ۱۴ هزار و ۳۷۹ خانوار با سرپرستی زنان در شهرهای استان و ۷۲۳ خانوار در روستاها به سر می برند و در تلاش هستیم برای تامین مسکن و ایجاد آرامش این قشر با مساعدت خیران در طول سال اقدامات موثری انجام دهیم.

انتهای پیام/ف