سهم ۱۱ درصدی اصفهان از مدال‌های هانگژو/ تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای پروژه های ورزشی
سهم ۱۱ درصدی اصفهان از مدال‌های هانگژو/ تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای پروژه های ورزشی
مدیر کل اداره ورزش جوانان استان اصفهان گفت: در سال  گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان جذب اعتبارات عمرانی از محل های ردیف اعتبارات  ملی و استانی داشتیم.

به گزارش الماس، جواد محمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهار کرد: نمایشگاه تخصصی ورزش جوانان استان اصفهان از ۲۶ تا ۲۸ مهرماه  بر پا خواهد شد و همه روزه از ۵ بعد از ظهر به مدت سه روز بیش از ۳۰ هیات ورزشی دستاوردهای تخصصی خود را ارائه می دهند.
مدیرکل اداره ورزش جوانان استان اصفهان با بیان اینکه رویکرد این اداره این است که ورزش در کف شهر و میان مردم باشد، گفت: در این نمایشگاه غرفه هایی به باشگاه سپاهان، گیتی پسند و سایر باشگاه های خصوصی اختصاص داده خواهد شد و هدف از نمایشگاه نشان دادن دستاوردهای ورزش جوانان در حوزه های مختلف است و تلاش می‌کنیم کیفیت و کمیت ورزش استان را ارتقا دهیم.
محمدی با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی و ورزشی در هفته تربیت بدنی برنامه ریزی شده است،  تصریح کرد: چندین برنامه و مسابقات مختلف و پروژه های ورزشی، نمایشگاه و همایش در سطح استان به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار خواهد شد.
وی عنوان کرد: در زمان تحویل گرفتن مسئولیت  ۲۶۰ پروژه نیمه تمام ورزشی که بعضی از آن ها بیش از ۱۰ سال بود بر زمین مانده  و طول کشیده بود در سال گذشته ۲۵ پروژه آن تکمیل شد و اوج  تکمیل و بهره برداری امسال در هفته دولت آغاز و پس از آن در هفته دفاع مقدس و در حال حاضر نیز در هفته تربیت بدنی ۴۰ پروژه دیگر تکیمل و یا افتتاح خواهد شد و نیز تعدادی از  پروژه ها و برنامه ها در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل اداره ورزش جوانان استان اصفهان با عنوان اینکه اعتبارات ۱۴۰۲ هنوز ابلاغ نشده و ۳۱ شهریور بازه جذب اعتبارات است، گفت: در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان جذب اعتبارات عمرانی از محل های ردیف اعتبارات ملی و استانی داشتیم که یک رکورد بی نظیر بوده است و هیچ اعتباری برگشت نشده و در پروژهای عمرانی تزریق شده است.
جواد محمدی افزود: در بحث افزایش سرانه ورزش با دستگاه های مختلف، با شهرداری ها، بسیج و سپاه تعاملاتی انجام شده و تفاهم نامه هایی داشتیم  و استفاده از امکانات آنان در توسعه ورزش همگانی را مد نظر داریم.
*هیچگاه با نگاه مهندسی وارد انتخابات هیات‌های ورزشی نمی‌شویم
وی اذعان کرد: هیچ گاه با نگاه مهندسی وارد انتخابات هیات های ورزشی نمی شویم، اگر ورود پیدا می کردیم انتخابات به دور دوم و سوم نمی کشید فرایند ثبت نام هیات ها شروع شده، ما انتخاب هیات ورزشی را به مجمع واگذار می کنیم و اعضای مجمع باید پاسخ گو و مطالبه گر باشند و ما نیز پیگیری می کنیم.
محمدی در مورد بازی های آسیایی هانگژو گفت: ما به صورت کیفی کاروان ورزشی را انتخاب و اعزام کردیم و بر این اساس تعداد زیادی از رشته ها اعزام نشد اما با این وجود استان اصفهان از نظر تعداد ورزشکار اعزامی استان برتر بود.
وی با اشاره به اینکه برنامه ها و حمایت ها در ورزش بانوان بیشتر خواهد شد، بیان کرد: نتایج کسب شده در بازی های هانگژو نشان می دهد که پیگیری های ما در ورزش بانوان درست بوده است.
مدیر کل اداره ورزش جوانان اصفهان ادامه داد: ۱۱ درصد از ۵۴ مدال کسب شده توسط کاروان ایران متعلق به ورزشکاران اصفهانی بود و این در حالی بود که سه ورزشکار نیز داشتیم که در آستانه مدال آوری بودند که رتبه چهارم بدست آوردند.
محمدی درباره پاداش مدال آوران گفت: با استاندار رایزنی هایی انجام شده و بعد از بازی های پارا آسیایی برای دلگرمی ورزشکاران تلاش داریم بیشتر از موارد مصوب انجام وظیفه کنیم البته نباید استانی که ۵۵ ورزشکار دارد با استان هایی که تعداد کمی دارد در میزان جوایز مقایسه شود.
وی در زمینه بازی سپاهان و الاتحاد گفت: تلاش ما همواره حمایت از باشگاه سپاهان بوده است و جلسه ویژه ای را شورای تامین استان برای این بازی برگزار کرد، در بازی سپاهان AFC هیچ مکاتبه ای با ما نداشته است.
*کسب ۱۳ عنوان تیمی در المپیاد برای اصفهان
جواد محمدی با عنوان اینکه اصفهان سال گذشته در المپیاد استعداد های برتر نایب قهرمان شد، خاطر نشان کرد: موفقیت ها این نوید را برای رشد به ما می دهد چرا که امسال هم ۱۳ عنوان تیمی مقام آورد و سال گذشته ۳۰ مدال طلا کسب کردیم و اگر المپیاد امسال ناقص برگزار نمی شد مدال های طلای ما افزایش می یافت و می توانستیم عنوان نایب قهرمانی سال گذشته را تکرار کنیم.
مدیرکل اداره ورزش جوانان استان اصفهان با عنوان اینکه ورزشگاه نقش جهان سمبلی از اصفهان و کشور است، بیان داشت: شورای سیاست ورزشگاه نقش جهان تشکیل شده و تکمیل پروژه های نیمه تمام دردست اقدام است و مشکل بسیاری از معارضین حل شده است و در قطعه ۴۰ هکتاری بهارستان در حال دریافت مجوز هستند، دفترچه نظریه کارشناسی تهیه شده تا در آینده از بروز مشکلات جلوگیری شود.


انتهای پیام/ ج ز