شناسایی ۴۱ تن فرآورده غیرقابل مصرف انسانی با نظارت‌های دامپزشکی
شناسایی ۴۱ تن فرآورده غیرقابل مصرف انسانی با نظارت‌های دامپزشکی
معاون اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت: بازدیدها منجر به توقیف موقت ۵۷ تن فرآورده خام دامی مشکوک شد، ۴۱ تن از این فرآورده‌ها بعد از آزمایش و بررسی‌های لازم غیرقابل مصرف انسانی تشخيص داده شده و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

ناصر براتی در گفت‌وگو با خبرنگار الماس اظهار کرد: از ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ لغایت ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ در طرح تشدید نظارت و بازرسی دامپزشکی به مناسبت ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، ۵۰۰ نفر از مسئولان فنی بهداشتی در مراکز مختلف از جمله مرغداری‌ها، گاوداری‌ها، مراکز بسته‌بندی و مراکز عرضه فعالیت داشتند.

معاون اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان بیان کرد: در این طرح ١٠٠ نفر از پرسنل دولتی دامپزشکی در قالب ۳۵ اکیپ سیار و ۳۰ اکیپ ثابت درگیر این طرح بوده و نهایتاً ۱۱ هزار ۳۳۵ مورد بازدید انجام دادند.

براتی با اشاره به اینکه از ۱۱ هزار ۳۳۵ مورد بازدید، ۷۴۹ مورد غیربهداشتی مشاهده شد، بیان کرد: بازدیدها منجر به توقیف موقت ۵۷ تن فرآورده خام دامی مشکوک شد، که ۴۱ تن از این فرآورده‌ها بعد از آزمایش و بررسی‌های لازم غیرقابل مصرف انسانی تشخیص داده شده و از چرخه مصرف انسانی خارج شد و همچنین ۱۰ واحد متخلف نیز به دلیل تخلفات بهداشتی در این مدت پلمپ شدند.

انتهای پیام/