شیرینی خانگی، کسب و کاری در منزل
شیرینی خانگی، کسب و کاری در منزل
کسب و کارهای خانگی اغلب با سرمایه کم قابل انجام است و بیشتر داشتن مهارت نقش مهمی دارد و می تواند به عنوان یک شغل دوم و حتی یک کسب و کار موفق باشد.

به گزارش الماس؛ هرجا سخن از ایجاد کسب و کار و درآمد باشد شاید اولین جرقه که به ذهن شنونده برسد وجود سرمایه است که قطعا بیراه هم نیست، اما بسیار کسب و کارهای کوچک که گره های بزرگ از اقتصاد افراد باز کردند، سرمایه اولیه مورد استفاده، آنقدر ناچیز بوده که تصور نمی شود.

در این زمینه کسب و کارهای خانگی اغلب با سرمایه کم قابل انجام است و بیشتر داشتن مهارت نقش مهمی دارد و می تواند به عنوان یک شغل دوم و حتی یک کسب و کار موفق باشد.

سهیلا شریفی یکی از مادرانی است که با داشتن تحصیلات عالیه کار خود را تغییر داده تا در کنار فرزندان خردسالش باشد.

سهیلا شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار الماس اظهارکرد: در زمان کرونا با تعطیلی مهد کودک ها برای مراقبت از فرزندم نتوانستم به کارم در بیرون از منزل ادامه دهم و در خانه و در کنار رسیدگی به فرزندم به کار در منزل فکر کردم و گزینه مورد علاقه من که پخت شیرینی بود را انتخاب کردم.

وی گفت: از وقتی یاد دارم پختن شیرینی را دوست داشتم و هر بار هم که خراب می شد مصمم تر از نو شروع می کردم، در حال حاضر آشپز خانه کوچک خانه ام کارگاه من است و با وسایل معمولی که در اغلب خانه های ما وجود دارد کار را شروع کردم، چون قبلا شیرینی خانه خود و مادرم را می پختم تا حدودی مهارت داشتم اما همچنان سراغ کتاب‌های شیرینی پزی قدیمی که در خانه بود رفتم و همچنین با سیری در فضای مجازی انواع ساده و پر طرفدار را انتخاب کردم.

شریفی ادامه داد: پخت شیرینی های ساده، دونات، و نوعی نان شیرین معروف به کماج را می پزم، بسته بندی می کنم  و به چند مغازه برای فروش تحویل می دهم، شیرینی خانگی اگر با مهارت تهیه شود طعم و عطر دلپذیر آن باعث می شود زود مشتری پیدا کند بویژه که مواد نگهدارنده هم استفاده نمی شود، در مواردی زیاد مشتری ها خانواده ها هستند که مستقیم از خودم خرید می کنند و یا از قبل سفارش می دهند.

وی اذعان داشت: پرداختن به کاری که بر اساس علاقه ام است علاوه بر کسب درآمد برایم مایه نشاط و آرامش است و خستگی حاصل از آن کار را کمتر احساس می کنم و هرچند درآمد حاصل از آن نیز چشمگیر نیست اما زمانی که کار دلی انجام شود نتیجه هر چه باشد شیرین است.

شریفی افزود: در ابتدا تهیه مواد اولیه مانند آرد، شکر و مواد دیگر چون در مقدار کم تهیه کردم سرمایه چندانی لازم نداشت و در دفعات بعد با فروش شیرینی مواد لازم برای پخت بعدی را می خرم و مقداری از آن هم در واقع سود و درآمد است.

وی خاطرنشان کرد: از اینکه در منزل در کنار فرزندانم هستم و بخصوص در کنار پرداختن به امور دانش آموز کلاس اولی که بیشتر به مراقبت نیاز دارد می توانم بدون دغدغه، زمان کارم را مدیریت کنم و در عین حال مختصر درآمدی داشته و فرصت هایم به بطالت نمی رود احساس رضایت دارم.

انتهای پیام/ج ز

  • نویسنده : سمیه الماسی