صلواتی: حداکثر توان خود را برای ارائه خدمت به زائران به کار گرفته‌ایم
صلواتی: حداکثر توان خود را برای ارائه خدمت به زائران به کار گرفته‌ایم
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: سازمان حمل ونقل استان اصفهان از حداکثر توان خود برای ارائه خدمت به مسافران در ایام اربعین بهره گرفته است.

محمد علی صلواتی در گفت وگو با خبرنگار الماس اظهار داشت: ستاد اربعین اداره کل حمل ونقل جاده ای از سال ۱۴۰۱ در اداره کل راهداری استان اصفهان تشکیل شده و جلسات کمیته حمل و نقل اربعین به صورت منظم برگزار و ظرف سه ماه گذشته چندین جلسه فرعی و اصلی کمیته ها تشکیل و برنامه ریزی ها و تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات به زائران عزیز در اربعین اندیشیده شد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان بیان کرد: ظرف چند ساله گذشته به دلیل تولید محدود و عدم واردات، ورودی در بخش ناوگان نداشتیم و یکی از معضلات که با آن مواجه هستیم کمبود ناوگان حمل ونقل در سطح کشور است که امیدواریم با توجه به طرح هایی که دولت و مجلس در واردات ناوگان در دست اقدام دارند، در آینده نزدیک اتفاق خوبی در رفع معضل کمبود ناوگان بیفتد.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از ناوگان نیز از بخش حمل ونقل خارج شده و برای سرویس دهی به کارکنان کارخانه ها استفاده می شود، گفت: تلاش کردیم از جایگزین ناوگان درون شهری برای سرویس ایاب و ذهاب کارکنان کارخانه ها استفاده شود و نیز از ناوگان دورن شهری فقط برای جابه جایی زائر از نقطه صفر مرزی تا پایانه برکت استفاده می شود.

محمد علی صلواتی افزود: در بحث اربعین به طور خاص باید از ظرفیت ناوگان کارخانه ها، صنایع و سازمان ها استفاده کنیم جلسات مختلفی در سطح استان برگزار شده تا با همکاری و همدلی همه دستگاه ها بتوانیم خدمات شایسته ای به زائران و مردم داشته باشیم.

صلواتی توصیه کرد: مردم در این ایام از سفرهای داخلی غیر ضرور تا حد امکان اجتناب کنند و در صورت سفر از سایر وسایل حمل و نقل، هوایی، قطار و اتومبیل های شخصی استفاده کنند و همه با هم کمک کنیم تا این همایش عظیم جهانی برگزار و خدمات بهتری را به زائرانی که در پیاده روی اربعین شرکت دارند بدهیم.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان در ادامه افزود: زائران برای برنامه سفر رفت و برگشت خود برنامه ریزی کنند، برنامه برگشت خود را قبل از اربعین یا چند روز بعد از اربعین انجام دهند و سفر برگشت را به روز اربعین و یکی دو روز بعد اربعین موکول نکنند تا در مرزها با ازدحام و فشردگی در بازه سه روزه از اربعین تا دو روز بعد مواجه نشوند و ناوگان ها با زمان بندی بتوانند خدمات خود را در بازه زمانی انجام دهند و معطلی ایجاد نشود.

محمدعلی صلواتی با اشاره به اینکه سازمان حمل ونقل استان اصفهان از حداکثر توان خود برای ارائه خدمت به مسافران در ایام اربعین بهره گرفته، گفت: با توجه به کمبود ناوگان از مردم که توانمندی دارند تقاضا داریم از وسیله شخصی استفاده کنند و در برنامه نذر اربعین افراد زائر را نیز با رعایت مسائل ایمنی همراه خود منتقل کنند.

وی با بیان اینکه مسافران از دفاتر شرکت های مجاز مسافربری بلیت تهیه کنند تا دچار مشکل و سرگردانی نشوند، افزود: قیمت بلیت ها بر اساس نوع اتوبوس ها و شهر ها متفاوت است و در سایت فروش بلیت ها ابلاغ شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان ابراز امید واری کرد: با همدلی و همکاری این یک ماه را مدیریت کنیم تا این همایش بی نظیر جهانی به خوبی برگزار شود.

انتهای پیام/ج ز

  • نویسنده : فرزانه علیخانی