طرح نهضت ملی مسکن در ۱۰۸ شهر استان اصفهان در حال اجراست 
طرح نهضت ملی مسکن در ۱۰۸ شهر استان اصفهان در حال اجراست 
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن در ۱۰۸ شهر استان اصفهان در حال اجرا است، گفت: در سطح استان پیشرفت فیزیکی اجرای این طرح، در شهرهای شهرضا، مبارکه، دولت آباد و دهاقان بیشتر از سایر شهرها است.

به گزارش الماس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ علیرضا قاری قرآن با اشاره به اینکه طرح‌های نهضت ملی مسکن در ۱۰۸ شهر استان اصفهان در حال اجراست، اظهار کرد: آمار کل ثبت نام کنندگان، بیش از ۴۶۱ هزار نفر و تأیید نهایی تجمیعی افزون بر ۱۳۱ هزار نفر بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان کرد: تعداد متقاضیان دارای آورده بیش از ۴۰ میلیون تومان در سطح استان، افزون بر ۴۶ هزار و ۷۰۰ نفر است.

وی ادامه داد: هزینه واحدهای طرح نهضت ملی مسکن با توجه به تاریخ شروع، مشخصات فنی، تعداد طبقات و مساحت متفاوت بوده و به نسبت پیشرفت طرح از متقاضیان اخذ و در نهایت به قیمت تمام شده واگذار می‌شود.

قاری قرآن افزود: میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن، ۵۵۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد و مجموع دوران مشارکت و اقساط ۲۰ سال است و در هنگام تحویل واحد، فروش اقساطی انجام می‌شود.

وی گفت: اجرای این طرح در استان اصفهان در مراحل مختلف اخذ پروانه، فونداسیون، اسکلت، سقف، سفت کاری و نازک کاری بوده و پیش بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۴ به بهره برداری برسند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان در شهرهای شهرضا، مبارکه، دولت آباد و دهاقان بیشتر است.

وی با بیان اینکه کیفیت ساخت مسکن در اجرای این طرح مطابق مقررات ملی ساختمان است، عنوان کرد: ۱۳ پیمانکار در ساخت و تکمیل پروژه‌های نهضت ملی مسکن فعالیت دارند.

انتهای پیام/ف