فروش شیر خشک معمولی از اول تیرماه با ارائه کد ملی
فروش شیر خشک معمولی از اول تیرماه با ارائه کد ملی
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از ابتدای تیرماه با هدف مدیریت کالا، دسترسی به آمار مصرف ،تامین نیاز متقاضیان و کوتاه کردن دست دلالان، بر اساس کد ملی و تاریخ تولد به افراد ارائه می شود متقاضیان شیر خشک در صورت مواجه با هر گونه مشکلی در تأمین آن می‌توانند با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

به گزارش الماس؛ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شیرخشک معمولی در تمام داروخانه‌های اصفهان قابل دسترسی است اما از ابتدای تیرماه با هدف مدیریت کالا، دسترسی به آمار مصرف ،تامین نیاز متقاضیان و کوتاه کردن دست دلالان، بر اساس کد ملی و تاریخ تولد به افراد ارائه می شود.

محمود اعتباری افزود: در استان اصفهان کمبود جدی در تأمین شیرخشک نداریم و گاهی ممکن است یکی از برندهای مورد تقاضا موجود نباشد، که این مشکل نیز سعی شده با جایگزینی برند دیگر برطرف شود.

وی گفت: هم اکنون انواع شیرخشک شامل شیرخشک های رگولار یا معمولی، شیرخشک های رژیمی و شیرخشک متابولیک از مسیرهای مختلف قابل دسترسی هستند.

محمود اعتباری افزود: شیرخشک رژیمی در تعداد محدودی از داروخانه‌ها توزیع و متقاضیان می‌توانند این کالا را از داروخانه‌های شبانه روزی جوار بیمارستان‌های تخصصی کودکان دریافت کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد : «شیرخشک متابولیک» برای کودکان مبتلا به بیماری‌های خاص، استفاده می‌شود که خانواده‌ها با ثبت نام در سامانه بیماری‌های نادر، شیرخشک برای آنها تأمین و به آدرس اعلام شده آنها ارسال می‌گردد.

اعتباری با بیان اینکه شیر خشک معمولی یا رگولار همگی تولید داخل هستند و این درحالی است که شیر خشک های رژیمی هم از طریق تولید داخل و واردات تأمین می‌شوند و شیرخشک های متابولیک فقط وارداتی هستند، برخی از شیرخشک های معمولی به صورت یارانه‌ای و از طریق تخصیص کوپن در اختیار قرار می‌گیرد.

وی گفت: متقاضیان شیر خشک در صورت مواجه با هر گونه مشکلی در تأمین آن می‌توانند با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام/ی