مراقب کلاهبرداری با ورود به سامانه های جعلی ثبت نام سرویس مدارس باشید
مراقب کلاهبرداری با ورود به سامانه های جعلی ثبت نام سرویس مدارس باشید
رئيس پليس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: با اشاره به زمانبندي تعيين شده از طرف سازمان سنجش و پايش کيفيت آموزشي، شهروندان نسبت به سايت ها و سامانه هاي جعلي در پوشش ثبت نام سرويس مدارس آگاه باشند.

به گزارش الماس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: سودجویان و کلاهبرداران سایبریدر ایام مختلف و به بهانه‌های گوناگون به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند و این بار با زمانبندی تعیین شده از طرف سازمان سنجش و پایش کیفیت آموزشی اقدام به طراحی سایت ها و ارسال لینک های جعلی کرده اند.
این مقام انتظامی در ادامه گفت: در این شرایط ممکن است افراد سودجو با انتشار تبلیغات در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، شهروندان را فریب داده و با هدایت آنان به درگاه های جعلی اطلاعات حساب بانکی آنها را سرقت و موجودی حساب آنها را برداشت کنند.
وی افزود: در سنوات گذشته نیز مواردی بوده که برخی از مجرمان سایبری با راه‌اندازی کانال‌ها و صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی به بهانه‌های مختلف مانند، آموزش های غیر حضوری، کلاس های تابستانه، تخفیف های ویژه دانش‌آموزی و…. مبالغی را از کاربران کلاهبرداری کرده اند.
سرهنگ مرتضوی در خاتمه تصریح کرد: شهروندان برای انجام خریدهای اینترنتی به سایت‌های مجاز و شناخته شده که دارای نماد الکترونیکی هستند مراجعه و از اعتماد به صفحات و سایت‌های ناشناخته خودداری کنند و با توجه به اعلام سازمان سنجش و پایش کیفیت آموزشی جهت ثبت نام کتب درسی صرفاً از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به آدرس irtextbook.ir  یا irtextbook.com  برای ثبت سفارش اقدام کنند، مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا نیز به صورت ۲۴ ساعته به نشانی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارشات مردمی در فضای مجازی است.

انتهای پیام/ف