میزبانی اصفهان از رویداد ملی نما
میزبانی اصفهان از رویداد ملی نما
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوان استان اصفهان گفت: رویداد ملی نما از 29 آبان ماه تا سوم آذر به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

فرهاد کریمی  پیش از ظهر امروز در نشست خبری رویداد ملی نوآوری مشارکت‌های اجتماعی اظهار کرد: رویداد ملی نما با حضور تیم‌هایی از  استان‌های اصفهان، قم، تهران، البرز، مرکزی، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوان استان اصفهان با بیان اینکه این رویداد از ۲۹ آبان ماه تا سوم آذر به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود، گفت:  از خردادماه فراخوان برای دریافت ایده‌های نو زده شد که ۴۲۳ تیم از نقاط مختلف کشور شرکت کردند و در نهایت ۷۴ طرح از این تیم‌ها برگزیده شد.

وی افزود: این رویداد در استان‌های آذربایجان غربی، گلستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه اجرا شده و در مرحله آخر نیز اصفهان میزبان خواهد بود که از ۲۸ آبان تیم‌های حاضر در اصفهان حضور خواهند داشت.

کریمی با اشاره به اینکه  این رویداد  ۵۲ نفر مهمان خواهد داشت، گفت: هدف نهایی از برگزاری این رویداد مشارکت اجتماعی جوانان در حکمرانی و همچنین بیان دغدغه‌ها و  طرح مسئله از سوی جوانان است و  در نهایت تلاش می کنیم که بتوانیم به ایده‌ها و طرح‌های نو برسیم.

کریمی با بیان اینکه تیم‌ها سه تا پنج نفره هستند، گفت: از نکات مثبت این رویداد این است که طرح‌های که به این مرحله رسیده از بطن  جامعه و با نگاه علمی  انتخاب شده است و در  این طرح سیاست این بوده که جوانان بهتر دیده شوند و بتوانند به رفع چالش‌ها و معضلات جامعه کمک کنند.

فرهاد کریمی با بیان اینکه سه طرح برتر در این رویداد معرفی خواهند شد، گفت: در این رویداد تمام طرح‌ها دسته بندی شده و به عنوان طرح‌های پیشنهادی به هیات دولت و مسئولان ارائه می‌شود.

فرهاد کریمی با بیان اینکه از استان اصفهان سه ایده برگزیده شده است، گفت: این سه طرح با موضوع مدیریت آب شهری، آموزش زبان انگلیسی با محوریت بازی‌های فکری و اپلیکیشن محله است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوان استان اصفهان با اشاره به اینکه یکی از خصوصیات بارز این رویداد توجه و انتخاب ایده‌ها در حوزه‌های مختلف است، گفت: در این مرحله از رویداد ملی نوا ۱۵ طرح بررسی خواهد شد.

کریمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با پیگیری‌هایی که در حوزه ستاد ساماندهی انجام شده است،  خوشبختانه استان اصفهان جزء پنج استان برتر در حوزه پرداخت تسهیلات است.

وی گفت: حدود ۳۰۰ سمن ثبت شده  داریم که نزدیک به دو سوم سمن‌ها فعال هستند و نقش‌آفرینی می‌کنند، گفت: خوشبختانه بخش قابل توجه ای از سمن‌ها در حوزه ایثار و شهادت فعالیت دارند و از  برنامه پیش رو در این حوزه اردوی راهیان نور است

انتهای پیام/ج