هشدار هواشناسی سطح زرد شماره ۳۶: باد، گرد و خاک و کاهش دید
هشدار هواشناسی سطح زرد شماره ۳۶: باد، گرد و خاک و کاهش دید
اداره کل هواشناسی استان اصفهان، باد، گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا را از دوشنبه ۲۷ شهریورتا چهارشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲، پیش بینی کرد.

 به گزارش الماس، اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اعلام هشدار هواشناسی سطح زرد شماره ۳۶، وقوع باد، گرد و خاک و کاهش دید را از دوشنبه ۲۷ شهریورتا چهارشنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲، پیش بینی کرد.

وزش باد نسبتاً شدید تا شدید خیزش گرد و خاک، کاهش دید، وقوع تند باد لحظه ای در مناطق شمال و شرق استان، فعال شدن کانون گرد و خاک در نیمه شرقی استان از مخاطرات آن است.

مناطق شمال شرق، شرق و مناطق مرکزی استان
خوروبیابانک، چوپانان، اردستان، مهاباد، زواره، انارک، نایین، ورزنه، بادرود، اصفهان، شرق اصفهان، نجف آباد، مورچه خورت، مبارکه، زرین شهر، کبوتر آباد مناطق مورد اثر است.

 خیزش گرد و خاک، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا، بالارفتن عدد شاخص کیفیت هوا، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی در مناطق شرق و شمال استان، احتمال اختلال در مسیر تردد به استان های سمنان، خراسان جنوبی و قم، از پیامدهای آن است.

 اجتناب از حضور در فضای باز به ویژه گروه های حساس، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گرد و خاک رعایت اصول بهداشتی در جهت کاهش اثرات ذرات گرد و خاک، استحکام سازه های موقت، احتیاط در تردد جاده ای توصیه می شود.
انتهای پیام/ ز