ورود ۴۹۳ هزار وسیله نقلیه به استان اصفهان در ایام پایانی ماه صفر  
ورود ۴۹۳ هزار وسیله نقلیه به استان اصفهان در ایام پایانی ماه صفر  
رییس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان از ورود ۴۹۳ هزار و ۱۲۷ وسیله نقلیه به استان در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه خبر داد.

به گزارش الماس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مریم تاکی رییس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان اظهار کرد: با توجه به پایش مستمر وضعیت تردد و سفرها در ایام پایانی ماه صفر و با بررسی اطلاعات و آمار تردد در بازه های زمانی مشابه در هفته گذشته، گزارش تردد در ایام تعطیلات ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه بر اساس داده سامانه های حمل ونقل هوشمند جاده ای بدست آمده است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان افزود: متوسط تردد ساعتی در راههای استان در بازه ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۲ ، ۴۴۹ تردد درساعت است که در نسبت به بازه هفته گذشته در مجموع استان ۵ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: متوسط تردد روزانه بین استانی مذکور تعداد یک میلیون و ۵۹۱ هزار و ۷۴۳ وسیله نقلیه بوده است.

تاکی بیان کرد: تعداد تردد ورودی به استان ۴۹۳۱۲۷ وسیله‌ نقلیه و تعداد تردد خروجی از استان ۴۲۴۱۴۸ وسیله‌نقلیه و مجموع تردد در کل محورهای استان نیز ۶ میلیون و ۲۶۳هزار و ۵۵۱  بوده است که نسبت به بازه مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های استان با اشاره به تردد ناوگان سنگین در این بازه عنوان کرد: تردد ناوگان سنگین نسبت به بازه مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: محورهای پر تردد استان به ترتیب محورهای بهارستان- اصفهان (رفت و برگشت)، زرین شهر-اصفهان(رفت و برگشت)، نجف‌آباد – تیران(رفت و برگشت)، شهرضا-اصفهان و آزادراه قم-کاشان ثبت شده است.


تاکی خاطر نشان کرد: شهرستان‌های فلاورجان، مبارکه، تیران، اصفهان و شاهین شهر و میمه، بیشترین متوسط تردد ساعتی را داشته اند.

رییس مرکز مدیریت راه‌ها اعلام کرد: سرعت متوسط در محورهای استان طی ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه ، ۹۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است که نسبت به سال گذشته ۶ کیلومتر بر ساعت افزایش داشته است.

انتهای پیام/ ز