پایان مسابقات نینجوتسو استان اصفهان با قهرمانی سپاهان
پایان مسابقات نینجوتسو استان اصفهان با قهرمانی سپاهان
مسابقات نینجوتسو پسران استان اصفهان با قهرمانی فولادمبارکه سپاهان همراه شد.

به گزارش الماس به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان، بیست و ششمین دوره مسابقات نینجوتسو پسران استان اصفهان روز جمعه دهم آذرماه ۱۴۰۲ در رده‌های سنی مختلف؛ در سالن ولایت سپاهان‌شهر برگزار شد که در پایان با قهرمانی فولادمبارکه سپاهان همراه شد، منتخب شمال شهرستان اصفهان در جایگاه دوم ایستاد و شهرستان اصفهان و بهارستان مشترکا سوم شدند.

داریوش ملکی نماینده نینجوتسو نینجا استان اصفهان پیرامون این مسابقات گفت: بیست و ششمین دوره از مسابقات قهرمانی استان اصفهان، جهت انتخاب برای اعزام به مسابقات قهرمانی کشور برگزار گردید.

وی افزود: در این رقابت‌ها بیش از ۶۰۰ نفر شرکت‌کننده حضور داشتند و این مسابقات در رده‌های سنی خردسال، نونهال، نوجوان، جوان، امید، بزرگسالان و پیشکسوتان با همکاری هیات ورزش‌های رزمی و اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان به سرانجام رسید.

نماینده نینجوتسو نینجا استان اصفهان عنوان کرد: استان اصفهان قطب نینجوتسو کشور است و از میان ۲۸ استان فعال کشور، یکی از استان‌هایی است که همیشه حرفی برای گفتن دارد، البته که در مسابقات قهرمانی همیشه روی سکو بوده‌است.

ملکی یادآور شد: استان اصفهان نزدیک چهار سال است که در سطح کشور در رشته نینجوتسو استان برتر شناخته شده است؛ طبق آمارهای رسمی اعلام شده توسط هیات ورزش‌های رزمی استان اصفهان در سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۱، میان ۸۳ رشته فعال در هیات استان اصفهان، رشته برتر بوده و رتبه نخست را نیز کسب کرده است.

وی ادامه‌داد: مسابقات قهرمانی کشور به میزبانی شهر البرز در ۱۹ و ۲۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد؛ درحال مذاکره برای همکاری در ششمین دوره مسابقات قهرمانی کشوری هستیم.

نماینده نینجوتسو نینجا استان اصفهان خاطرنشان کرد: سطح کیفی مسابقات ما نسبت به دوره‌های قبلی و رشته‌های دیگر پیشرفت خوبی داشته و امکانات و زیرساخت‌های خوبی را نیز فراهم کردیم.

اسماعیل سلیمیان مسئول کمیته داوران نینجوتسو استان اصفهان و عضو شورای داوران کشور نیز در حاشیه برگزاری مسابقات اظهار کرد: بیست و ششمین دوره از مسابقات را با ۴۰ داور درجه‌یک تا درجه‌سه فدراسیونی مسابقات شروع کردیم؛ این مسابقات روی شش تخته از ساعت هشت آغاز و با تخمین ما تا ساعت ۱۷ به پایان خواهد رسید.

وی افزود: سعی ما بر این بوده‌است که از داوران درجه‌یک به عنوان داور وسط و از داورهای درجه‌دو و درجه‌سه برای داور گوش استفاده کنیم؛ با توجه به اینکه بین داوران حضور دارم، متوجه داوری بسیار عالی تک تک افراد شدم.

مجتبی صفیان مسئولان کمیته مربیان نینجوتسو استان اصفهان و عضو شورای فنی نینجوتسو کشور نیز گفت: بیست‌وششمین دوره از مسابقات را با بیش از ۶۰۰ شرکت‌کننده و ۴۰ مربی از ۱۳ شهرستان استان اصفهان آغاز کردیم.

وی افزود: سعی ما این بوده است که مربیان نینجوتسو اصفهانی را از لحاظ درجه‌ای ارتقا دهیم و سالیانه دو الی سه بار دوره ارتقای درجه داریم و مربیان درجه‌یک و درجه‌دو درحال افزایش هستند، نینجوتسو استان اصفهان طی سال‌های اخیر در سطح کشور مقام قهرمانی را کسب کرده است.

انتهای پیام/ف