۱۱ نفر در حوادث غرق شدگی  اصفهان جان باختند
۱۱ نفر در حوادث غرق شدگی  اصفهان جان باختند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری ۴۲ مورد حادثه در رودخانه ها، کانالهای انتقال آب و استخرهای ذخیره آب کشاورزی در سطح استان بوقوع پیوست که منجر به غرق ۱۱ نفر و امداد رسانی سرپایی و انتقال مصدومین به مرکز درمانی شد.

منصور شیشه فروش در گفت وگو با خبرنگار الماس اظهار کرد: ‌اعلام هشدار مدیریت بحران استان برای شنا در کانال‌های انتقال آب استخرهای ذخیره آب کشاورزی رودخانه در مناطق غرب و جنوب و بالادست زاینده رود و نیز دریاچه سدهای مخزنی استان به لحاظ خطر پذیر بودن این منابع آبی را می دهیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه متاسفانه امروز ۱۵ تیرماه درکانال آبرسانی در محدوده زیباشهر مبارکه یک نفر و بعد از ظهر نیز در استخر ذخیره آب کشاورزی در منطقه موسیان شهرستان فلاورجان یک جوان غرق گردید، گفت: ‌از ابتدای سال جاری ۴۲ مورد حادثه در رودخانه ها، کانال‌های انتقال آب و استخرهای ذخیره آب کشاورزی در سطح استان بوقوع پیوست که منجر به غرق ۱۱ نفر و امداد رسانی سرپایی و انتقال مصدومین به مرکز درمانی شد.

وی افزود: با افزایش دما و حضور گردشگران در عرصه های طبیعی حوادث غرق شدگی بخصوص روزهای تعطیل و پایان هفته افزایش یافته که برای پیشگیری از وقوع حوادث به شهرداری ها، آب منطقه ای، جمعیت هلال احمر، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی ابلاغ شد با استقرار تیم های امدادی و گشت و نظارت در مسیر کانال‌ها و رودخانه ها و ارائه آموزش‌های لازم به ساکنین و گردشگران مناطق خطرپذیر اقدامات پیشگیرانه از حوادث اجرایی کنند.

شیشه فروش تصریح کرد: رودخانه های خرسان، آب ملخ، ونک در شهرستان سمیرم رودخانه های گوکان، یلان و چشما لنگان در فریدونشهر رودخانه زاینده رود در مناطق غرب استان و باغبادران و کانال‌های انتقال آب شبکه نکوآباد و سدهای باغکل خوانسار، ونک و قره قاچ سمیرم گلپایگان و کوچری، خمیران وسد زاینده رود از جمله مناطقی است که می بایست طرح های کاهش خطر در مقاطع پر خطر اجرایی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان داشت: همچنین تاکید شد با نظارت سازمان جهاد کشاورزی نصب حفاظ و تابلوی هشدار و نصب طناب نجات در استخرهای ذخیره آب کشاورزی و آموزش به بهره برداران اجرایی شود.

انتهای پیام/ ج ز