۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مجموع کمک های مردمی برای مددجویان در عید قربان/ افزایش ۸۲ درصدی نذورات و اهدایی‌های مردمی
۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مجموع کمک های مردمی برای مددجویان در عید قربان/ افزایش ۸۲ درصدی نذورات و اهدایی‌های مردمی
معاون توسعه ومشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) اصفهان از رشد ۸۲ درصدی درآمد نذورات اهدایی مردم نسبت به سال گذشته خبر داد.

علی اخلاقی در گفت وگو با خبرنگار الماس اظهار داشت: در روز عید سعید قربان مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کل مبلغ کمک های اهدایی نقدی، گوسفند و دام زنده بود که از طریق ایجاد ۴۰۳ پایگاه و تعداد ۸۹۴ نیرو در این پایگاه ها به صورت حضوری و یا به صورت الکترونیک با کد #۰۳۱*۸۸۷۷* برای تمام کمک ها دریافت شد.

معاون توسعه ومشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) اصفهان با بیان اینکه در مجموع ۷۸۸ راس گوسفند در روز عید قربان توسط مردم اهدا شد، افزود: از این تعداد ۲۴۰ راس گوسفند اهدایی به کمیته امداد و ۵۴۸ راس گوسفند به مراکز نیکوکاری اهدا شد گفتنی است این کمک ها فقط در روز عید قربان بوده و آمار کمک های روز های دیگر نیست.

وی بیان داشت: هشت گاو و سه نفر شتر، مقدار ۱۶ هزار و ۲۵۱ کیلوگرم گوشت و حدود هزار و ۵۰۵ عدد مرغ نیز توسط مردم به کمیته و مراکز نیکو کاری اهدا شد که در حال حاضر درحال توزیع به افراد تحت پوشش است.

معاون توسعه ومشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) اصفهان با اشاره به اینکه مقدار گوشت و مبلغ اهدایی تنها یک پنجم افراد تحت پوشش را در بر می گیرد، گفت: اگر به هر خانوار فقط یک کیلو گوشت بدهیم تنها ۲۵ هزار خانوار را شامل می شود در صورتی که ۱۲۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته هستند.

اخلاقی با بیان اینکه امسال درآمد نذورات و اهدایی مردم ۸۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است، تصریح کرد: سال گذشته در این روز ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کل درآمد روز عید قربان بود که ۶۷۲ راس گوسفند و دام زنده و ۲۴ هزار ۸۸۸ کیلو گرم گوشت نذورات و اهدایی مردم بوده است.

وی ضمن قدردانی از مشارکت های خوب  مردمی افزود: قطعا به ادامه بیشتر همکاری مردم جهت امداد به افراد تحت پوشش کمیته نیاز داریم گفتنی است اصفهان و شهرستان مبارکه با توجه به حجم اداره، حجم مراکز نیکو کاری و کمیته امداد، درآمد بیشتری نسبت به دیگر مناطق داشت.

انتهای پیام/ج ز